Je 3D tisk budoucnost průmyslu?

Na této stránce si přečtete o 3D tisku. Jak funguje tato komplikovaná technologie. Jaké se používají materiály a také proč.

Ukázka na nejmodernější tiskárně značky BambuLab.

A ramp along a curved wall in the Kiasma Museu, Helsinki, Finland

Tisk metodou FDM

Tisk Fused Deposition Modeling (FDM) je způsob 3D tisku, kde se roztavený plast postupně vrství a tvoří objekt. Klíčové prvky této metody zahrnují použití termoplastického materiálu, extruze vrstev a postupné vytváření trojrozměrného tvaru.

  1. Materiál: Tisk FDM využívá termoplastické polymery, jako je PLA (kyseliny polymléčné), ABS (akrylonitril-butadien-styren), nebo PETG (polyethylentereftalát s glykolem). Tyto materiály jsou ve formě filamentu.
  2. Extruze: Tiskárna FDM má trysku, která zahřívá a extruduje termoplastický filament. Při pohybu trysky vytváří tenkou vrstvu materiálu na pracovní ploše.
  3. Vrstvení: Objekt je postupně vytvářen tím, že tiskárna přesně vytlačuje vrstvu na vrstvu podle digitálního 3D modelu.
  4. Podpora: FDM tisk může vyžadovat podpůrné struktury pro stabilizaci výtvoru při tisku volnějších či převislých částí. Tyto struktury jsou odstraněny po dokončení tisku.
  5. Aplikace: Tisk FDM je široce využíván pro prototypování, tvorbu konceptů, a v domácím prostředí pro tvorbu různých objektů a modelů.

Nejpokročilejší 3D tisk na světě

Představuji vám tiskárny další generace.

BambuLab X1 Series

Bambu Lab X1 Carbon, vybavený extra chlazením, tvrzenou tryskou a hnacím převodem, odemyká širší výběr materiálů, včetně PA, PC, PET a TPU, a specializuje se na uhlíková vlákna a polymery vyztužené skelnými vlákny.

Podpora Multicolor

Barvy prostřednictvím automatického materiálového systému (AMS) od Bambu Lab umožňují kreativní vyjádření emocí ve světě 3D tisku. AMS od Bambu Lab otevírá dveře k neomezeným možnostem tisku, přináší nový rozměr vizuálních a hmatových zážitků.

Lidar měří každou vrstvu.

Bambu Lab X1 poskytuje dvojité automatické vyrovnávání lůžka pro zajištění precizního tisku. Dvě nezávislé sady senzorů a algoritmus měří výšku trysky vzhledem k lůžku. Křížové kontrolní prvky, včetně Lidaru a analogových snímačů síly, přidávají redundanci při vyrovnávání lůžka, což zajišťuje spolehlivost procesu tisku.

AI kontrola první vrstvy

AI zajišťuje dokonalou kontrolu první vrstvy, takže se tiskař může bezstarostně věnovat dalším fázím tisku.

AI kontrola podpěr

AI bedlivě hlídá podpěry, takže se nemusíte bát neočekávané situace a tiskař i jeho tiskárna je v bezpečí před tímto nebezpečím.

We’ve worked with some of the best companies.